poradniki

Zakupy z Chin: Jak kupować przez AliExpress? Proces rejestracji, zamówienia i płatności.

Uruchomiony w 2010 roku Aliexpress.com jest jedną z największych na świecie platform sprzedaży online B2C (Business To Customer). Na AliExpress można kupić niemal wszystko, od odzieży, botów, akcesorii, kosmetyków, zabawek przez elektronikę, wyposażenie domu i wiele innych. Atrakcyjne ceny produktów sprawiły ze serwis stał się bardzo częstym wyborem konsumentów. Jak każdy serwis umożliwiający handel internetowy, Aliexpress.com wymaga rejestracji przed rozpoczęciem zakupów. Nie jest ona oczywiście konieczna do samego przeglądania ofert.

Rejestracja na największym zakupowym portalu internetowym na świecie jest bardzo prosta.
Bezpośredni link do rejestracji: Aby utworzyć konto naciśnij >> TUTAJ <<

W górnym, prawym rogu znajdziecie opcje rejestracji “Sign in | Join”. Przesuwając myszką na “Sign in | Join” menu rozwinie się na dwie opcje:
Pierwsza, logowanie poprzez konto Facebook, która jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem rejestracji. Informacje na twoim koncie Facebook tj, e-mail adres, dane osobowe – zostaną skopiowane na nowe konto Aliexpress I jedyną informacje jaką będziecie potrzebowali wpisać jest hasło.
Drugą opcją, jest rejestracja poprzez naciśnięcie opcji “Join Free”. Po naciśnięciu tej opcji będzie trzeba wpisać swój e-mail adres, który później będzie loginem przy logowaniu, a także uzupełnić resztę danych.

Teraz czas aby sprawdzić swój e-mail w którym znajdziecie link do aktywacji swojego konta AliExpress, po naciśnięciu którego będziecie mieli opcje ustawienia hasła i wpisania danych osobowy. W górnym, prawym rogu znajdziecie także opcje wyboru języka gdzie także znajdziecie język polski. Po uzupełnieniu tych informacji twoje konto jest gotowe do szaleństw zakupowych.

A teraz najprzyjemniejsza cześć – ZAKUPY 🙂

Nasza przygodę z  Aliexpress.com zaczniemy od paska kategorii po lewej stronie i paska wyszukiwarki na górze strony. W kategoriach zaznaczamy opcje które nas interesują. Dla przykładu wybraliśmy tutaj kategorie główną “Odzież damska”, później “Sukienki”. Pamiętajcie też aby wybrać opcje “Ship to Poland” lub kraju w którym mieszkacie aby pokazały się produkty dostępne tylko dla kraju do którego przesyłka ma być wysłana, następnie zaznaczcie “Free shipping” czyli darmowa przesyłka i selekcje poprzez “Orders” – czyli rzeczy z największą popularnością i ilością zamówień pokażą się na samej górze.

Po kliknięciu na interesująca nas rzecz, czytamy opis aukcji i feedback w którym bardzo często jest wiele informacji na temat jakości danego produktu, rozmiaru a nawet realne zdjęcia. Następnie wybieramy kolor i rozmiar – potwierdzamy klikając “Kup Teraz”

Kolejnym krokiem jest wypełnienie danych do wysyłki, zgodnie z instrukcjami na dołączonych poniżej zdjęciach. Po wypełnieniu formularza klikamy na opcje “Złożyć zamówienie” po czym zostaniemy przekierowani do strony płatności.

Następnie wybieramy metodę płatności dla kraju w którym mieszkamy. Jeśli jest to Polska płatność będzie w złotówkach, Anglia w funtach a Niemcy w euro. Możemy płacić za zakupy z prawie każdego banku bez znaczenia w jakim kraju mamy konto. Aby płacić poprzez Przelewy24 wybieramy kraj zamieszkania “Poland”. Opcje karty płatnicze wybierają posiadacze kont walutowych w Polsce jak i za granicą.

Po wybraniu opcji “Przelewy 24” pokaże nam się końcowa kwota zapłaty w PLN, którą sprawdzamy i naciskamy “Confirm & Pay” aby przejść do końcowej fazy płatności gdzie widoczna będzie lista banków przez które możemy zapłacić, wybieramy bank który nas interesuje i zatwierdzamy. Kolejna, ostatnia faza wpłaty, to tradycyjny przelew na konto którego dane pokażą się nam na kolejnej stronie. Pamiętajcie także aby w tytule wpłaty wpisać podany kod zamówienia.

Gdy już zrobiliście przelew, czas weryfikacji płatności potrwa od 24 do 48 godzin, mimo ze w waszych zamówieniach będzie nadal pisać “Pay Now” nie płaćcie ponownie gdyż opcja “Przelewy 24” nie jest bezpośrednio połączona z systemem płatności na Aliexpress, dlatego potrzebny jest czas aby płatność została zaksięgowana. Pierwszym e-mailem jaki otrzymacie, od obsługi AliExpress,  w ciągu 24 godzin od płatności będzie informacja że płatność jest weryfikowana, kolejnym że płatność została zatwierdzona. Proces ten możecie również śledzić w zakładce “Moje zamówienia”

Teraz czas wyoczekiwania listonosza aż przyniesie wam paczuszkę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *