poradniki

Poradnik jak kupować na Aliexpress

AliExpress.com jest chińskim serwisem zakupowym zyskującym coraz większą popularność wśród Polaków. Dzięki AliExpress możemy z łatwością pozyskiwać produkty drogą kupna z kraju chińskiego za pośrednictwem kilku kliknięć z poziomu strony internetowej. Jeszcze kilkanaście lat temu zakupy internetowe ograniczały się jedynie do terytorium naszego kraju. Dzięki nam dowiesz się jak korzystać krok po kroku z zakupów na chińskim serwisie zakupowym.

Narzędzia handlu AliExpress

 1.  Pieniądze  – musisz posiadać wystarczającą ilość pieniędzy, aby być w stanie zapłacić za zamówiony towar, oraz ewentualną przesyłkę, która zazwyczaj jest darmowa. Przy zakupach na AliExpress mogą wystąpić także inne opłaty typu cło.
 2.  Środek płatniczy – na AliExpress nie wystarczy posiadać pieniędzy, warto wyposażyć się w konto bankowe, czy kartę przedpłaconą, która idealnie sprawdzi się w internetowych zakupach.
 3.  Konto AliExpress – wystarczy kliknąć odnośnik „Przyłącz się”, aby utworzyć bezpłatne konto w serwisie. Konto możemy także założyć w trakcie dokonywania zakupów.

Jak kupować na AliExpress

1. Rejestracja

Na samym początku wchodzimy na stronę https://pl.aliexpress.com/
Na stronie w górnym prawym rogu musimy odnaleźć panel rejestracyjny, a w nim opcję „Przyłącz się”, w którą musimy wejść. Klikamy zatem w Przyłącz się, lub wybieramy możliwość połączenia AliExpress z wybranym przez nas portalem społecznościowym typu Facebook ).

jak kupować na aliexpress

Rejestracja standardowa przebiega w następujący sposób:
Uzupełniamy wszystkie pola, a następne klikamy w wielki pomarańczowy przycisk Create Your Account
jak kupować na aliexpress

Gratulacje, w tym momencie utworzyłeś swoje konto na AliExpress. Za chwilę zostaniesz przekierowany do strony startowej serwisu, oraz na twoją pocztę internetową zostanie wysłany link aktywacyjny do nowo utworzonego konta.


2. Adres do wysyłki – jak uzupełnić dane

Na samym początku warto zdefiniować adres do wysyłki dla naszych zamówień. Aby to zrobić należy przejść do ustawień naszego konta. W prawym górnym rogu strony, podobnie jak przy rejestracji klikamy w przycisk Mój AliExpress.

Prawdopodobnie strona w tym momencie zmieni swój język na Angielski, a po Twojej lewej stronie pojawi się nowe menu, w którym szukamy opcji o nazwie My Shipping Address

3

Uzupełniamy adres według poniższego wzoru (bez polskich znaków):4

 1. Nazwa adresu ( przykładowo dom lub biuro )
 2. Kraj
 3. Nazwa ulicy
 4. Numer budynku i mieszkania
 5. Miasto
 6. Województwo
 7. Kod pocztowy bez „-„
 8. Telefon stacjonarny  ( nie wymagany )
 9. Telefon komórkowy

 

 


3. Dokonujemy zakupu na AliExpress

Na samym początku szukamy interesującego nas produktu. W trakcie wybieranie nie kierujmy się jedynie zdjęciem aukcji, ponieważ zazwyczaj różni się ono od rzeczywistości. Najbardziej powinniśmy skupić się na wartościach zaznaczonych przeze mnie czerwoną ramką.

jak kupować na Aliexpress

W powyższej ramce stworzonej przeze mnie znajdują się takie informację jak cena podana w dolarach, informacja o koszcie wysyłki, która zazwyczaj jest darmowa, dalej opinia kupujących oraz liczba zamówień. Na podstawie tych wartości powinniśmy być w stanie ocenić, czy produkt nadaje się do zakupy. Przechodzimy do strony produktu, poprzez kliknięcie na zdjęcie lub nazwę towaru.

Tak wygląda przykładowa strona produktu:

2

Strona jak widzicie jest bardzo czytelna. Na samym dole po lewej stronie zdjęcia znajdują się jeszcze informację o naszym chińskim sprzedawcy. W zakładce Opinia często można znaleźć prawdziwe zdjęcia sprzedawanego produktu wrzucone przez kupujących.

Aby kupić produkt wpisujemy ilość jaka nas interesuje oraz klikamy wielki pomarańczowy przycisk Kup teraz. W przypadku zakupów ubrań, często przed kliknięciem Kup teraz musimy jeszcze wybrać kolor/wzór oraz rozmiar kupowanego produktu. Ja w moim przypadku zamawiam 4 sztuki powyższego produktu.

adresPo kliknięciu Kup teraz zostaniemy przekierowani do strony na której wybieramy adres wysyłki, lub dodajemy nowy, jeśli jeszcze go nie zdefiniowaliśmy. Poniżej w opcji „Leave a message for this seller” możemy zostawić wiadomość dla sprzedającego. Gdy wybierzemy już adres klikamy na samym dole strony pomarańczowy przycisk Place Order.

przelewy24

Zostaniemy teraz przekierowani do strony płatności. Osobiście polecam wybór płatności za pomocą usługi Przelewy24, która jest jedną z najbezpieczniejszych tego typu usług w Polsce. Do wyboru mamy takie opcje płatności jak: Przelewy24, czy płatność kartą. Po wybraniu formy płatności klikamy Pay Now.

Na sam koniec zakupów strona podziękuje nam za skorzystanie z ich oferty oraz dostaniemy informację w jakim czasie paczka powinna zostać wysłana.

koniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *