poradniki

Jak znaleźć markowe produkty na AliExpress

Jak znaleźć markowe produkty na AliExpress? Każdy z nas przeglądając produkty dostępne na chińskiej stronie zakupowej lub na grupach z facebook’a natknął się na zdjęcia markowych produktów zakupionych w niskiej cenie na portalu AliExpress. Jeśli zastanawiałeś się jak znaleźć produkty tego typu to dobrze trafiłeś. Postaram się nie co przybliżyć temat szukania na AliExpress markowych / logowanych produktów.

Jeśli próbowałeś na własną rękę szukać markowych produktów to zapewne wiesz już, że nie jest to łatwy orzech do zgryzienia. Najczęściej aukcje z podróbkami markowych produktów są szybko usuwane przez administrację serwisu. Aby ukryć przed serwisem prawdziwe informację na temat przedmiotów sprzedawcy stosują różnego rodzaju tricki od ukrywania napisów na zdjęciach produktów po stosowanie różnych literówek.

Markowe produkty na AliExpress

Osobiście szukając markowych produktów staram się dokładnie sprawdzać tytuł aukcji, a dokładniej wypatrywać w nich fraz takich jak: brand, famous, luxury, logo, brand logo, czy nazw związanych z konkretnymi markami. Przykładowo napis CK może oznaczać markę Calvin Klein. Drugim wartym przypomnienia sposobem na szukanie markowych produktów na AliExpress jest zaglądanie w opinie kupujących. Zazwyczaj w feedback’ach możemy znaleźć zdjęcia wykonane przez kupujących, które przedstawiają prawdziwe zdjęcia oferowanego towaru.

Jaką frazę wpisać, aby znaleźć markowe produkty?

[pdfviewer width="600px" height="849px" beta="true/false"]http://alimarkowo.pl/wp-content/uploads/2016/09/akronimy_aliexpress.pdf[/pdfviewer]

WIĘCEJ MARKOWYCH PRODUKTÓW ZNAJDZIESZ W ROZSUWANYM MENU 😉

Jak znaleźć markowe oryginalne produkty na AliExpress to jedno z najczęściej zadawanych pytań na temat AliExpress. Często zdarza się także pytanie jak odróżnić markowe produkty od replik? Czy mogę być pewny, że telefon Xiaomi, który dostaję jest oryginalny? Czy cena 20$ za markę Louis Vuitton jest prawdziwa? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jakie marki występują na AliExpress?

Jak już być może wiesz, niektóre sklepy na AliExpress zajmują się sprzedażą replik. Stwarza to duży problem dla klientów, którzy poszukują oryginalnych produktów… zatem jak można odróżnić markowe produkty od ich replik? Zanim do tego przejdziemy, rzućmy okiem na cztery kategorie markowych produktów, które można znaleźć w platformie AliExpress:

  • Popularne chińskie marki – dobrze znane chińskie marki, które nie sprzedają replik oraz nie ukrywają logotypów produktów. W tej kategorii możesz znaleźć produkty elektroniczne, takie jak produkty marki Xiaomi lub Huawei lub marki zegarków, takie jak Megir i Shark.
  • Chińskie “white label” – na AliExpress można również znaleźć tysiące produktów „white label”, które zazwyczaj posiadają ukryte logo producenta. Nie znaczy to oczywiście, że są to produkty złej jakości, po prostu nie używają loga producenta, aby móc sprzedawać swoje produkty także na AliExpress. W tej kategorii można znaleźć produkty typu: urządzenia elektroniczne, kosmetyki, czy produkty domowe.
  • Repliki – AliExpresss posiada wiele sklepów sprzedających repliki znanych marek. Zazwyczaj repliki produktów nie różnią wiele jakościowo od oryginalnych produktów, a ich największą znaczącą różnicą jest cena, która dla nas oczywiście jest korzystna. W każdym razie, AliExpress stara się pozbyć tego rodzaju produktów ze swojej oferty sprzedaży. Markowych produktów każdego dnia jest coraz mniej.
  • Markowe produkty – AliExpress oferuje również wiele oryginalnych produktów przez swoich zaufanych sprzedawców. Można znaleźć produkty takich marek jak Nike czy Converve. W zależności od marki ceny będą takie same lub dużo tańsze niż można je znaleźć w normalnych punktach sprzedaży.

Skąd mam wiedzieć, czy produkt jest repliką, czy oryginałem?

Najlepiej użyć w tym przypadku swojego zdrowego rozsądku. Jeśli okaże się, że buty Nike możesz kupić za 15$, możesz być prawie pewien, że są to repliki. Torba Louis Vuitton za 40$? Tak, mimo wysokiej ceny, to również jest replika. Zakupy w AliExpress są dużo tańsze niż w innych miejscach, ale musimy pogodzić się z kupowaniem produktów, które są replikami.

Przy szukaniu markowych produktów warto zwrócić na ostatnio wprowadzone przez AliExpress ikony, które weryfikują oryginalna produkty:

aliexpress markowe produkty

Produkty wyposażone w te logo mają gwarancję oryginalności, zarówno przez sprzedającego jak i AliExpress.

Inne opcje szukania tanich markowych produktów

AliExpres posiada na swojej stronie zakładkę POLECANE MARKI, gdzie możecie znaleźć produkty z niesamowitymi zniżkami.Są to zwykle chińskie marki, ale czasami można znaleźć świetne perełki wśród masy chińskich produktów.

Zapraszamy także na nasze inne artykuły, a szczególnie na poradnik jak wyszukiwać produktów marki Kenzo: http://alimarkowo.pl/znalezc-produkty-kenzo-aliexpress/